fbpx

Úspechy našich žiakov

Vysoká účasť a úspech v krajskom kole

Aj v tomto školskom roku sa študenti SOŠ zapojili do súťaže ZENIT. Keďže kategória „webdeveloper“ bola zrušená, tentoraz sme súťažili iba v kategórii „grafik“. Potešila predovšetkým vysoká účasť v školskom kole, ktorého sa zúčastnilo až 18 študentov.

Prekvapením a zároveň povzbudením bolo aj zapojenie sa študentov prvého ročníka. Najlepší z nich sa umiestnil na 5. mieste. Dôkazom, že k nám prichádzajú čoraz kvalitnejší študenti je aj druhé miesto v školskom kole pre študentku druhého ročníka Slávku Hudecovú. Prvenstvo získal doterajší líder kategórie „webdeveloper“ Patrik Mokrý. Títo dvaja zároveň postúpili do krajského kola.

Tam nám veľkú radosť spravil práve Patrik Mokrý, ktorý sa umiestnil na prvom mieste a bude nás reprezentovať v celoštátnom kole vo februári 2020. Srdečne gratulujeme.

Ing. Peter Chovanec

Miroslava Jedináková vybojovala bronz na ME do 22 rokov v boxe

Naša žiačka Miroslava Jedináková (IV.F) v sobotu 16. marca 2019 vybojovala 3. miesto na majstrovstvách Európy do 22 rokov v boxe v ruskom Vladikavkaze vo váhovej kategórii do 64 kg.

Na šampionáte  štartovalo 185 mužov a 88 žien z 38 krajín, Mirka bola najmladšou účastníčkou vo svojej kategórii. Dosiahla najlepší výsledok z našich nominovaných reprezentantov.

Fantastický úspech! Srdečne gratulujeme!

Ing. Iveta Nedeljaková, PhD.

Zdroje:

Zdroj foto 1:

Zdroj foto 2:

Mirka Jedináková obhájila titul „Majsterky Slovenska“ v boxe za rok 2018

Od piatka  (30. 11. 2018) do nedele (2. 12. 2018) sa konali v športovej hale Olympia v Nitre Majstrovstvá Slovenska v boxe mužov, žien a staršieho dorastu chlapcov i dievčat.  Naša žiačka Mirka Jedináková (IV.F) opäť získala titul „Majsterky Slovenska“  v kategórii staršie dorastenky,  vo váhovej kategórii do 64 kg.

Srdečne gratulujeme!

Viac informácií:

Iveta Nedeljaková

Patrik Mokrý je lídrom Trenčianskeho kraja

Ako po minulé roky, aj tento rok sa grafici zapojili do súťaže ZENIT. Súťažili sme v dvoch kategóriách: Grafik a WebDeveloper.

V školskom kole sa v kategórii Grafik zúčastnilo 13 žiakov a v kategórii WebDeveloper 3 žiaci. Do krajského kola postúpili v kategórii Grafik Naďa Borisová a Jakub Ložek, obaja zo IV. F. V kategórii WebDeveloper postúpili do krajského kola všetci traja účastníci školského kola, t.j. Dominik Priehoda z II. F, Patrik Mokrý z III.F a Annamária Kováčiková zo IV.F.

V kategórii Grafik obsadila Naďa Borisová 4. miesto so stratou 34 bodov na víťaza a Jakub Ložek obsadil 5. miesto so stratou 36 bodov na viťaza.

V  kategórii WebDeveloper obsadil Patrik Mokrý 1. miesto s náskokom 60 bodov pred druhým miestom, Annamária Kováčiková obsadila 4. miesto a Dominik Priehoda obsadil 5. miesto.

Patrik Mokrý ako víťaz krajského kola postupuje do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční vo februári 2019 v Banskej Bystrici.

Všetkým ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy, Patrikovi gratulujeme k víťazstvu a budeme mu držať palce v celoštátnom kole.

Peter Chovanec

Výborný športový výsledok – 5. miesto na ME v boxe st. dorastu

Mirka Jedináková (III. F) na ME 2018 st. dorastu v talianskom Roseto Degli Abruzzi vybojovala 5. miesto.  Pri jej premiérovej účasti na takomto vrcholnom podujatí podala výborné výkonyv boji o medailu prehrala najtesnejším možným rozdielom s reprezentantkou Ruska na body.

Grafici opäť bodovali

Patrik Mokrý, žiak II.F  sa po víťazstve v krajskom kole v súťaži ZENIT v kategórií webdeveloper umiestnil na výbornom 4. mieste aj v celoštátnom kole, ktoré sa konalo v dňoch 20. Až 22. 3. 2018 na Sstrednej odbornej škole polytechnickej v Dolnom Kubíne. Srdečne gratulujeme.

Úspešná účasť v súťaži ZENIT

V tomto ročníku súťaže zenit dosiahli naši žiaci významné úspechy.
V kategórii „Webdeveloper“ sa Patrik mokrý z II.F stal výťazom krajského kola, Peter
Škríba zo IV.F. skončil na 4. mieste a Šimon Janovič bol piaty.
Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť webovú stránku pre zábavný park, vrátane rezervácie a
predaja vstupeniek. Pod článkom je aj niekoľko ukážok  víťaznej práce.

V kategórii „Grafik“ sa Matej Volf v silnej konkurencii umiestnil na 3. mieste a Miloš
Brezáni bol štvrtý. Jakub Ložek bol ôsmy.

Všetkým účastníkom gratulujeme a Patrikovi držíme palce v celoštátnom kole.

Čestné uznanie 2

Ako sme už skôr informovali, študent 1.F. Matej Volf získal na krajskej súťaži amatérskej fotografie AMFO Trenčianského kraja čestné uznanie za svoje čiernobiele fotografie. Okrem neho získal čestné uznanie v kategórii multimediálna prezentácia fotografií aj študent 2.F. Šimon Janovič za prezentáciu Rok pod Vtáčnikom. Gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole tejto súťaže.

Čestné uznanie

Študentovi 1.F odboru grafik digitálnych médií Matejovi Volfovi porota krajskej súťaže amatérskej fotografie 20. AMFO Trenčianskeho kraja 2016 udelila v kategórii čiernobiela fotografia čestné uznanie za fotografie Strážca a Cesta k svojmu ja.
K úspechu mu srdečne gratulujeme.

Súťažili sme vo fotografii

Žiak I.F triedy získal v regionálnej súťaži Prízma čestné uznanie.

Náš grafik na 3. mieste s fotografiou “Pastelkový svet”

Prizma je postupová regionálna súťaž amatérskej fotografie. Fotografia Pastelkový svet nášho žiaka Filipa Šebestu obsadila 3. miesto v kategórii farebná fotografia autorov do 16 rokov. …viac…diplom